top of page
IMG_20191008_104637.jpg

БУДЕМО  ЗНАЙОМІ

Колубаткіна  Наталія  Володимирівна

Фахівець (консультант)
ВЧИТЕЛЬ - ЛОГОПЕД

КУ "Краснопавлівський ІРЦ" 
Лозівської міської ради
Харківської області


ОСВІТА: ПОВНА  ВИЩА  ФАХОВА  ХДПУ ІМ.Г.С.СКОВОРОДИ,2000 р.
ЗАГАЛЬНИЙ  СТАЖ  РОБОТИ - 20 РОКІВ
ПЕДАГОГІЧНИЙ  СТАЖ - 19 РОКІВ
СТАЖ  РОБОТИ  НА  ПОСАДІ - 5 РОКІВ
КВАЛІФІКАЦІЙНА  КАТЕГОРІЯ - II

ЖИТТЄВЕ  ТА  ПЕДАГОГІЧНЕ  КРЕДО - "РОБИТИ  СВОЮ  СПРАВУ  РЕЗУЛЬТАТИВНО  ТА  ПРОФЕСІЙНО"

СЕРТИФІКАТИ:





 

20211216_154909-1.jpg
20211216_154922-1.jpg
20211216_154949-2.jpg
FB_IMG_1639467549799.jpg

Незабаром Новий рік
Переступить Ваш поріг.
Хай до Вас він завітає
З тим, що серце забажає!
Хай рікою щастя ллється,
Хай добро в сім'ї ведеться!
Хай між Вами згода буде,
Хай Ісус Вас не забуде!
З наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим!

 

20211215_112300.jpg
20211215_110155.jpg
20211215_093338.jpg

ДИХАЛЬНІ ВПРАВИ КОРИСНІ ТА ЦІКАВІ

Мовленнєве дихання – основа повноцінного мовленнєвого розвитку дитини

Для  формування повноцінного мовлення у дітей важливе значення має постановка правильного мовленнєвого дихання. Плавне мовленнєве дихання формується на основі фізіологічного дихання. У деяких дітей можуть спостерігатися порушення правильного фізіологічного дихання, тобто недостатнє збагачення легких киснем. Тому так важливо навчити дитину дихати правильно. Дорослим слід навчити малюка правильно користуватись диханням під час мовлення.

Логопедичні дихальні вправи використовуються з метою вироблення цілеспрямованого струменя повітря, необхідного для вимови звуків. Роботу з формування правильного мовленнєвого дихання слід починати з вироблення в дитини уміння виконувати різні види вдихів і видихів, а також їх комбінацій.  Наприклад, глибокий вдих і видих через ніс, потім через рот, чергувати вдих носом і видих ротом, вдих і видих через одну ніздрю. Коли глибокий вдих і видих вже засвоєні, можна переходити до вироблення у дитини вміння здійснювати короткий легкий вдих і тривалий плавний видих.                

Перед початком дихальної гімнастики необхідно провітрити приміщення. Під час виконання логопедичних дихальних вправ потрібно стежити, щоб дитина дихала  діафрагмально. Під час вдиху живіт випинається вперед, плечі не піднімаються. Під час видиху живіт втягується.

Під час прогулянок на свіжому повітрі варто пропонувати малюкам повільно вдихати носом і ще повільніше видихати, обов'язково контролюючи правильність виконання. Видих повинен бути в півтора-два рази довшим, ніж вдих. Його краще прив'язати до кроків (вдих – 2-3 кроки, видих – 3-5 кроків). Особливо важливий такий спосіб дихання при швидкій ходьбі і повільному бігу.

Щоб дитина займалась із задоволенням, не забувайте проводити логопедичні заняття в цікавій ігровій формі.

Дихальна вправа «Кулька»

Надути щоки. Повільно, плавно випускати повітря через губи, витягнуті вперед.

Дихальна вправа «Хом'як»

Поперемінно надувати щоки.

Дихальна вправа «Футбол»

Губи витягнуті вперед. Здувати ватну чи пінопластову кульку на протилежний край столу. Слідкувати, щоб видихуваний струмінь повітря був цілеспрямованим, а щоки не надувались.

Дихальна вправа  «Бульбашки»

Рот трохи відкрити. Широкий кінчик язика впирається у нижні зуби. Посередині язика покласти соломинку для коктейлю, кінець якої опустити у склянку з водою. Дути у соломинку так, щоб утворювались бульбашки. Слідкувати, щоб губи були нерухомими і щоки не надувались.

Не варто обмежуватися запропонованими вправами. Підключайте фантазію, намагайтеся залучити малюка в гру. Адже, розвиваючи мовленнєве дихання, ви робите неоціненний внесок у мовленнєвий розвиток дитини.

Консультації для логопедів:

bottom of page